Neven BERTIČEVIĆ .........................  1994.
Tomislav ŽIDAK .........................   1995.
Orlando RIVETTI .........................  1996.
Milorad BIBIĆ ......................... 1997.
Romana EIBL .........................  1998.
Dražen BRAJDIĆ .........................  1999.
Dražen PINEVIĆ .........................  2000.
Anton FILIĆ ......................... 2001.
Igor VRANIĆ ......................... 2002.
Anton SAMOVOJSKA ......................... 2003.
Dražen PINEVIĆ ......................... 2004.
Mladen BARIŠA ......................... 2005.
Ivan BLAŽIČKO .........................  1994.
Božo SUŠEC .........................   1995.
Boris MUTIĆ .........................  1996.
Slavko CVITKOVIĆ ......................... 1997.
Tomislav CVITKOVIĆ .........................  1998.
Mićo DUŠANOVIĆ .........................  1999.
Drago ĆOSIĆ .........................  2000.
Jura OZMEC ......................... 2001.
Božo SUŠEC ......................... 2002.
Tomislav CVITKOVIĆ ......................... 2003.
Željko VELA ......................... 2004.
Filip BRKIĆ ......................... 2005.
Edo PEZZI .........................  1994.
Ognjen NAGLIĆ .........................   1995.
Krešimir ČAMPA .........................  1996.
Branko KANIŽAJ ......................... 1997.
Željko KESOVIJA .........................  1998.
Davor LULIĆ .........................  1999.
Damir TABAKOVIĆ .........................  2000.
Igor JAGIĆ ......................... 2001.
Lovorko MAGDIĆ ......................... 2002.
Stanko RUŽIĆ ......................... 2003.
Krešimir ČAMPA ......................... 2004.
Marin MALJKOVIĆ ......................... 2005.
Robert BELOŠEVIĆ .........................  1994.
Nenad SUVAČAROV .........................   1995.
Robert VALAI .........................  1996.
Renato BRANĐOLICA ......................... 1997.
Božidar JOVANOVIĆ .........................  1998.
Vladimir DUGANDŽIĆ .........................  1999.
Siniša HANČIĆ .........................  2000.
Zlatko MILOŠEVIĆ ......................... 2001.
Drago SOPTA ......................... 2002.
Mario BRITVIĆ ......................... 2003.
Damir SENČAR ......................... 2004.
Željko LUKUNIĆ ......................... 2005.
Darko TIRONI .........................  1997.
Ivan BLAŽIČKO, Dragutin KERŽE .........................   1998.
Mijo GRABOVAC .........................  1999.
Darko KOLOMBO ......................... 2000.
Marijan BAKIĆ .........................  2001.
Romana EIBL .........................  2002.
Damir TABAKOVIĆ .........................  2003.
Robert ŠOLA ......................... 2004.
  ......................... 2005.
  ......................... 2006.
ATP UMAG .........................  1995.
KK CIBONA .........................   1996.
HRVATSKI NOGOMETNI SAVEZ .........................  1997.
Juniorsko SP u umjetničkom klizanju ......................... 1998.
HRVATSKI RUKOMETNI SAVEZ (BOŽO SUŠEC) .........................  2000.
Atletski miting Zagreb (MARIN ŠAREC) .........................  2001.
Hrvatski vaterpolski savez (ANTON FILIĆ) .........................  2002.
Hrvatski rukometni savez (BOŽO SUŠEC) ......................... 2003.
HRVATSKI OLIMPIJSKI ODBOR (DAMIR TABAKOVIĆ) ......................... 2004.
HRVATSKI ODBOJKAŠKI SAVEZ (JURA OZMEC) ......................... 2005.
Zdenko UZORINAC                 .........................  1999.
Zdravko ŠVEGAR .........................   2000.
Andrija KAČIĆ - KARLIN .........................  2001.
Milorad BIBIĆ ......................... 2002.
Željko MATAJA .........................  2003.
Zoran KOVAČEVIĆ i Milorad BIBIĆ .........................  2004.
Dragutin KERŽE i Tvrtko PULJIĆ .........................  2005.
     
Siniša i Nikša SKELIN .........................  2004.
Ivan LJUBIČIĆ .........................   2005.
Dražen ANZULOVIĆ .........................  2006.
     
Gari KASPAROV .........................  1994.
Goran IVANIŠEVIĆ .........................   1995.
Željko MAVROVIĆ .........................  1996.
Boris SAKAČ ......................... 1997.
HRVATSKA NOGOMETNA REPREZENTACIJA .........................  1998.
Ana SRŠEN .........................  2001.
Zvonimir BOBAN .........................  2002.
Hrvoje MACANOVIĆ ......................... 1969.
Miroslav HABUNEK ......................... 1974.
Zvone MORNAR, Žarko SUSIĆ ......................... 1979.
Mladen DELIĆ ......................... 1981.
Roman GARBER, Ervin Ico KERHIN, Ante ŠKRTIĆ ......................... 1983.
Mario BERTOK ......................... 1985.
     
Milka BABOVIĆ, Davorin BOŠNJAK, Mladen DELIĆ,
Ervin Ico KERHIN, Vilko LUNCER, Zlatko MAĆEŠIĆ,
Radiša MLADENOVIĆ, Zvone MORNAR, Rudi STIPKOVIĆ,
dr. Slavo SVOBODA, Žarko SUSIĆ, Ante SKRTIĆ
......................... 1994.
     
 Reno Vinek ......................... 1995.
 Jura Dodig, Mario Kalebota ......................... 1996.
 Darko Draženović, Zdravko Reić ......................... 1997.
 Ivo Jurišić, Miroslav Rede ......................... 1998.
 Mladen lvanišević ......................... 1999.
 Boris Mutić ......................... 2000.
 Milivoj Nikolić ......................... 2001.
 Vlado Kovačević, Nikica Vukašin ......................... 2002.
 Zlatko Abramović .........................  2003.
 Božo Jovanović, Fredi Kramer, Branko Vukina .........................  2004.
 Edo Pezzi .........................   2005.
Srećko Piršl ......................... 2006.
Žarko SUSIĆ               .........................  1975.
Zvone MORNAR .........................   1976.
Miroslav HABUNEK .........................  1977.
Vilko LUNCER ......................... 1978.
Hrvoje MACANOVIĆ .........................  1979.
Mladen DELIĆ .........................  1980.
Josip POLJAK .........................  1981.
Ante ŠKRTIĆ ......................... 1982.
Milka BABOVIĆ ......................... 1984.
Zlatko MAČEŠIĆ ......................... 1986.
Radiša MLADENOVIĆ ......................... 1987.
Reno VINEK ......................... 1988.
Ervin Ico KERHIN ......................... 1989.
Drago MAROVIĆ ......................... 1990.
U prigodi Dana držvnosti i pete obljetnice samostalne i suverene države Hrvatske, 1995. godine
predsjednik Republike dr. Franjo Tuđman odlikovao je Redom Danice Hrvatske s likom
Franje Bučara, za posebne zasluge u sportu:

Ivan BLAŽIČKO, Ognjen NAGLIĆ, Edo PEZZI, Božo SUŠEC, Darko TIRONI