U Tokiju se održavaju 23. ljetne Olimpijske igre, traju od petka 23. srpnja do nedjelje 8. kolovoza, a na njima Hrvatska ima ukupno 59 predstavnika, 39 u muškoj i 20 u ženskoj konkurenciji.
 
Ovo su osme uzastopne ljetne Igre na kojima Hrvatska sudjeluje kao samostalna država. Samo nas je 1992. predstavljalo manje sportaša i sportašica, ali to ne umanjuje činjenicu da ponovno, kao i svaki put dosad, imamo vjere u to da na raznoraznim sportskim borilištima naši predstavnici mogu ostvariti lijepu berbu medalja i na dostojan način prezentirati Hrvatsku cijelom svijetu.
 
 
 
 
 
DETALJAN RASPORED NASTUPA NAŠIH SPORTAŠA I SPORTAŠICA (po našoj vremenskoj zoni):
 
Petak 23. srpnja
VESLANJE
2:00 Damir Martin, kvalifikacije samca
 
Subota 24. srpnja
BOKS
3:00 Nikolina Ćaćić, šesnaestina finala kategorije do 57 kilograma
GIMNASTIKA
3:00 Tin Srbić, kvalifikacije na preči
VESLANJE
3:40 Martin i Valent Sinković, kvalifikacije u dvojcu bez kormilara
STRELJAŠTVO
3:45 Snježana Pejčić, zračna puška 10 metara, finale
STOLNI TENIS
Andrej Gaćina i Tomislav Pucar, prvo kolo pojedinačno
TAEKWONDO
6:00 Kristina Tomić, kategorija do 49kg, kompletni program
TENIS
Marin Čilić, prvo kolo pojedinačno
Donna Vekić, prvo kolo pojedinačno
Nikola Mektić i Mate Pavić, prvo kolo parova
Marin Čilić i Ivan Dodig, prvo kolo parova
Darija Jurak i Donna Vekić, prvo kolo parova
 
Nedjelja 25. srpnja
BOKS
7:15 Luka Plantić, šesnaestina finala kategorije do 81kg
KANU
6:00 Matija Marinić, slalom C-1, kvalifikacije
GIMNASTIKA
Ana Đerek, kvalifikacije na gredi + kvalifikacije na parteru
JEDRENJE
Tonči Stipanović, prvi plov klase Laser
Elena Vorobeva, kvalifikacije klase Laser Radial
STRELJAŠTVO
8:30 Petar Gorša i Milan Maričić, zračna puška 10 metara pojedinačno, finale
PLIVANJE
Ema Rajić, 100 metara prsno kvalifikacije
VATERPOLO
12:50 Hrvatska – Kazahstan, prvo kolo u skupini
 
Ponedjeljak 26. srpnja
KANU
7:00 Matija Marinić, slalom C-1, polufinale i finale
VESLANJE
2:00 Damir Martin, četvrtfinale samca
JEDRENJE
Tonči Stipanović, drugi plov klase Laser
Elena Vorobeva, drugi plov klase Laser Radial
TAEKWONDO
4:15 Toni Kanaet, kompletni program u kategoriji do 80 kg
4:30 Matea Jelić, kompletni program u kategoriji do 67 kg
TENIS
Drugo kolo parova (Mektić/Pavić i Čilić/Dodig)
 
Utorak 27. srpnja
VESLANJE
3:30 Martin i Valent Sinković, polufinale dvojca bez kormilara
JEDRENJE
Tonči Stipanović, treći plov klase Laser
Mihovil i Šime Fantela, prvi plov klase 49er
STRELJAŠTVO
6:15 Snježana Pejčić i Petar Gorša, tandem, zračna puška 10 metara, za treće mjesto/finale
PLIVANJE
Nikola Miljenić, 100 metara slobodno, kvalifikacije
TAEKWONDO
3:15 Ivan Šapina, kompletni program kategorije preko 80kg
TENIS
Četvrtfinale muških parova
VATERPOLO
12:50 Australija – Hrvatska, drugo kolo u skupini
 
Srijeda 28. srpnja
JUDO
4:00 Barbara Matić, kvalifikacije i finale kategorije do 70 kg
JEDRENJE
Mihovil i Šime Fantela, drugi plov klase 49er
STRELJAŠTVO
2:50 Josip Glasnović, kvalifikacije trapa
TENIS
Polufinale muških parova
 
Četvrtak 29. srpnja
JUDO
4:00 Karla Prodan, kvalifikacije i finale kategorije do 78 kg
VESLANJE
1:30 Damir Martin, polufinale samca
2:15 Martin i Valent Sinković, finale dvojca bez kormilara
JEDRENJE
Tonči Stipanović, četvri plov klase Laser
Elena Vorobeva, treći plov klase Laser Radial
STRELJAŠTVO
8:30 Josip Glasnović, finale trapa
PLIVANJE
Nikola Miljenić, 100 metara leptir, kvalifikacije
VATERPOLO
8:30 Hrvatska – Crna Gora, treće kolo u skupini
 
Petak 30. srpnja
JUDO
4:00 Ivana Marinić, kvalifikacije i finale kategorije preko 78 kg
VESLANJE
1:45 Damir Martin, A B i C finale samca
JEDRENJE
Tonči Stipanović, peti plov klase Laser
Mihovil i Šime Fantela, treći plov klase 49er
Elena Vorobeva, četvrti plov klase Laser Radial
PLIVANJE
Nikola Miljenić, 50 metara slobodno kvalifikacije
Ema Rajić, 50 metara slobodno kvalifikacije
TENIS
Meč za broncu i finale muških parova
 
Subota 31. srpnja
ATLETIKA
2:30 Sandra Perković i Marija Tolj, kvalifikacije u bacanju diska
JEDRENJE
Mihovil i Šime Fantela, četvrti plov klase 49er
VATERPOLO
8:30 Hrvatska – Srbija, četvrto kolo u skupini
 
Nedjelja 1. kolovoza
JEDRENJE
7:30 Tonči Stipanović, plov za medalje u klasi Laser
8:30 Elena Vorobeva, plov za medalje u klasi Laser Radial
STOLNI TENIS
Andrej Gaćina, Frane Tomislav Kojić i Tomislav Pucar, prvo kolo ekipnog natjecanja
 
Ponedjeljak 2. kolovoza
ATLETIKA
13:00 Sandra Perković i Marija Tolj, finale u bacanju diska
KANU
2:30 Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 200 metara, kvalifikacije i četvrtfinale
GIMNASTIKA
11:00 Ana Đerek, finale na parteru
JEDRENJE
8:30 Mihovil i Šime Fantela, plov za medalje u klasi 49er
STRELJAŠTVO
9:50 Petar Gorša i Milan Maričić, trostav puška 50 metara, finale
VATERPOLO
8:30 Hrvatska – Španjolska, 5. kolo u skupini
HRVANJE
11:15 Božo Starčević, grčko-rimski stil u kategoriji do 77 kg, kvalifikacije, četvrtfinale i polufinale
 
Utorak 3. kolovoza
ATLETIKA
2:20 Sara Kolak, kvalifikacije u bacanju koplja
12:15 Filip Mihaljević, kvalifikacije u bacanju kugle
KANU
Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 200 metara, polufinale i finale
GIMNASTIKA
10:00 Tin Srbić, finale na preči
10:45 Ana Đerek, finale na gredi
HRVANJE
11:15 Božo Starčević, grčko-rimski stil u kategoriji do 77 kg, repesaž i finale
Ivan Huklek, grčko-rimski stil u kategoriji do 87 kg, kvalifikacije, četvrtfinale i polufinale
 
Srijeda 4. kolovoza
KANU
Vanesa Tot, sprint C-1 na 200 metara, kvalifikacije i četvrtfinale
Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 500 metara, kvalifikacije i četvrtfinale
BICIKLIZAM
Josip Rumac, cestovna utrka
HRVANJE
Ivan Huklek, repesaž i finale grčkog-rimskog stila u kategoriji do 87 kg
VATERPOLO
Četvrtfinale
 
Četvrtak 5. kolovoza
ATLETIKA
4:00 Filip Mihaljević, finale u bacanju kugle
2:00 Ana Šimić, kvalifikacije skoka u vis
KANU
Vanesa Tot, sprint C-1 na 200 metara, polufinale i finale
Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 500 metara, polufinale i finale
 
Petak 6. kolovoza
ATLETIKA
12:50 Sara Kolak, finale u bacanju koplja
VATERPOLO
Polufinale
 
Subota 7. kolovoza
ATLETIKA
7:00 Bojana Bjeljac i Matea Parlov Koštro, ženski maraton
7:00 Ana Šimić, finale skoka u vis
KARATE
Ivan Kvesić, kompletni program kategorije preko 75 kg
 
Nedjelja 8. kolovoza
VATERPOLO
Finale
 

 Izvor: GOL.hr Foto: AFP