Hrvatska reprezentacija sportskih novinara osvojila je drugo mjesto na tradicionalnom malonometnom turniru "Mičmana kup"koji je održan u sklopu 3. kongresa Udruge sportskih novinara jugoistočne Europe (SEESJA) u Kukljici na otoku Ugljanu, 
 
Kongres i malonogometni turnir organizirao je Hrvatski zbor sportskih novinara (HZSN) uz pomoć agencije Btravel i uz pokroviteljstvo Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO).
 
Hrvatski novinari su osvojili srebrno odličje u konkurenciji ekipa iz Mađarske, Srbija, BiH, Crna Gora, Makedonije, Bugarske, Rumunjske i Moldavije. Nakon što su u nedjelju izgubili od Makedonije (2-4) i pobijedili Rumunjsku s 4-1, naši novinari su u ponedjeljak u polufinalu na sportskom terenu u Kaliju slavili protiv Moldavije s 2-0 pogocima Luke Petrinca i Marka Cvijanovića. U finalu su od hrvatskih malonogometaša bili bolji Crnogorci s 2-0, ali drugo mjesto ostaje najveći uspjeh reprezentacije hrvatskih sportskih novinara nakon trećih mjesta u rumunjskom Busteniju i bugarskom gradu Banskom. 
 
Za Hrvatsku su igrali: Duje Bonačić (Splitski portal – www.split.hr.com),  Ante Župan (Media servis),  Dubravko Miličić (24sata),Hrvoje Tironi (Goal.com/hr), Hrvoje Hrengek (HRT – HTV Sport), Mario Glavan (Arenasport TV), Luka Petrinec (HRT – HTV Sport), Nikola Komšić (Nova TV), Marko Cvijanović (Novi list), Milan Stjelja (Nova TV) i Gianluca Starčić (Sportske novosti), dok je trener i vođa momčadi bio Vedran Pavičić (HNTV)
 
Treće mjesto na turniru osvojila je Moldavija, četvrta je Bugarska, a potom slijede novinari iz Rumunjske, Makedonije, Mađarske, BiH i Srbije
 
Najbolji igrač turnira Serghei Ursul iz Moldavije, najbolji vratar je Julian Cuibar iz Rumunjske, a najbolji strijelac je Uroš Radulović iz Crne Gore sa 6 golova. Pokal za fair-play pripao je Srbiji, a uručio ga je predsjednik Makedonskog olimpijskog odbora Vasil Tupurkovski.  
 
Na kongresu u Kukljici Nikola Lipovac je dobio novi dvogodišnji mandat predsjednika SEESJA-e, udruge koje okuplja sportske novinare iz Hrvatske, Mađarske, Srbije, BiH, Crna Gore, Makedonije, Bugarske, Rumunjske, Moldavije, Turske i Grčke. Po prvi puta je, pred više od 120 novinara, predstavljen projekt agencije Btravel, partnera HZSN-a i suorganizatora zvan "Tournalist", jedinstvena aplikacija koja sportskim novinarima iz zemalja SEESJA, a uskoro vjerojatno i Svjetske udruge sportskih novinara (AIPS)  jamči najbrži pronalazak prijevoza i smještaja širom Europe i svijeta po garantirano niskoj cijeni. 
 
SASTAVI SVIH NOVINARSKIH REPREZENTACIJA 
 
Romania:
1. Dumitru Graur - president APSR
2. Catalin Cirnu (Radio Romania) - EC member of APSR
3. Narcis Drejan (Radio Sport FM) - EC member of APSR
4. Daniel Ion (Sport in Romania)
5. Mihnea Totann (ProSport)
6. Iulian Cuibar (ProSport corespondent)
7. Radu Maxim (Digi Sport)
8. Cristian Vlad (Digi Sport)
9. Eugen Udroiu (Antena 1)
10. Catalin Oprisan (Antena 1)
11. Augustin Roman (Antena 1)
 
Bulgaria:
1. Vladimir Stoyanov (Bulgaria Today)
2. Georgi Slavchev (BNT)
3. Georgi Georgiev (BNT2)
4. Biser Toshev (Sportal.bg)
5. Yasen Toshev (Sportal.bg)
6. Yordan Krosnakov (Sportal.bg)
7. Svetlin Yochev (TV7)
8. Deyan Spasov (bTV)
9. Stoyan Kukuvanov (Eurofootball)
10. Nayden Todorov (24 Hours, BASJ president)
11. Michail Delev (BASJ)
12. Ruslan Vutsov (BASJ)
 
Serbia:
1. Slobodan Igrutinović  gen. sek USNS, šef delegacije
2. Zorica Đoković drugi član delegacije
3. Bojan Pavlović, novinar SOS kanala
4. Nenad Đurović, novinar RTS
5. Bojan Stolica,  ton majstor- SOS kanal 
6. Zoran Nikolić, fotoreporter –free lance
7. Nemanja Petrović, kamerman RTS-a  
8. Dušan Jocić, novinar -Narodne novine iz Niša
9. Vladimir Sukdolak, novinar sajta MONDO (www.mondo.rs)
10. Ilija Vulin, novinar RTV Vojvodina
 
Bosnia & Herzegovinia:
1. Emir Delić (predsjednik – Al Jazeera Balkans)
2. Sinan Sinanović (generalni sekretar – www.sportske.ba)
3. Jasmin Ligata (Oslobođenje)
4. Samir Šišić (Faktor)
5. Adnan Pločo (Faktor)
6.  Slaviša Vukašinović (Pressrs.com)
7.  Mirza Kolar (Televizija Sarajevo)
8.  Adnan Pašić (Footgoll.com)
9.  Admir Pašić (Footgoll.com)
10.  Adnan Kapo (Footgoll.com)
11.  Edin Borovina Fokus.ba)
12.  Kemal Ahmetović (Federalna televizija)
13.  Maja Kostović (basket.ba)
14.  Edin Ramić (vozač)
 
Moldova:
1 Eduard Ciobanu, APSM 
2 Sergiu Carauş, EURO TV 
3 Sergiu Ursul, TCB TV 
4 Mihai Anegroaie, SPORT MOLDOVA 
5 Alexandru Fosa, JURNAL TV 
6 Veaceslav Burghelea, PUBLIKA TV 
7 Igor Sorocolet, www.apsm.md 
8 Cristian Jardan, www.unimedia.info
9 Ion Untilov, MEDIA SPORT 
10 Dumitru Antoceanu, REN TV
11 Ion Lungu, JURNAL TV  
 
FYR of Macedonia:
1 Boško Trpeski - predsjednik
2 Dejan Tanevski – redatelj, TV Sitel
3 Blagoja Istatov - selektor
4 Gjoko Noevski – scenograf TV Sitel
5 Zanko Savov – komentator TV Sitel
6 Goran Stojkov – grafičar TV Alfa
7 Robert Kocev – kamerman TV Al Jazeera
8 Stefan Ilievski – fotoreporter Portal Ekipa
9 Goran Jovanovski – novinar TV sitel
10 Rade Stanojević - vozač
11 Dragi Terzieski – vozač
12 Miro Kalezić – rezervni golman
 
Montenegro:
1. Milutin Stesević (Sportski žurnal)
2. Todor Brajković (Dnevne novine Dan)
3. Igor Čulafić  (Pinkm TV)
4. Ivan Ivanović (KNB Production)
5. Radovan Otašević (KNB Production)
6. Vlado Perović (Televizija 777)
7. Ilija Krivokapić (Televizija 777)
8. Miloš Antić (Dnevne novine)
9. Uroš Radulović (Dnevne novine)
10. Zdravko Gavrilović (Sportmont)
11. Boro Odalović (RTV Nikšić)
12. Veselin Drljević(Dnevne novine Dan)
 
Hungary:
1. Róbert CSONTOS (Story Magazine)
2. Kristóf KEMÉNY (Alexandra Book Publisher)
3. Szabolcs VINCZE (Nemzeti Sport)
4. Zsolt SOMOGYI (Nemzeti Sport), captain
5. Róbert SUS (FourFourTwo magazine)
6. Gábor BENKŐ (Lokál)
7. György FEHÉR (Mifocink.com)
8. György SZÖLLŐSI (FourFourTwo magazine) , president of the Hungarian Sport Journalists' Association, main delegate for the congress and candidates for the ExCo membership of SEESJA 
9. Gusztáv MRAVIK, head of archive of Puskás Institute, vice president of the Hungarian Sport Journalists' Association, head of the Delegation, coach and photographer
 
Croatia:
1. Duje Bonačić (Splitski portal)
3. Dubravko Miličić (24sata)
4. Hrvoje Tironi (Goal.com/hr)
5. Hrvoje Hrengek (HRT – HTV Sport)
6. Mario Glavan (Arenasport TV)
7. Luka Petrinec (HRT – HTV Sport)
8. Nikola Komšić (Nova TV)
9. Marko Cvijanović (Novi list)
10. Milan Stjelja (Nova TV)
11. Gianluca Starčić (Sportske novosti)
Coach: Vedran Pavičić (HNTV)
Manager: Nikola Lipovac (Jutarnji list)
 
PIŠE Robertino Šalinović FOTO Robert Valai