Malonogometaši zagrebačke momčadi Uspinjača Gimka novi su i stari pobjednici Hrvatskog kupa u malom nogometu – piše Darko Lisac, novinar KAportal/KAŠonline.
U finalnoj utakmici odigranoj u Karlovcu oni su pred oko 1000 gledatelja svladali omiški Olmissum s uvjerljivih 5:1 i tako obranili prošlogodišnji naslov i zadržali u svojim vitrinama veliki prijelazni pehar namijenjen pobjedniku Kupa.
Junak utakmice svakako je bio David Mataja, koji je u potpunosti slomio Omišane s tri pogotka. Mataja je doveo Zagrepčane u vodstvo već u 2. minuti susreta, ali u izjednačenom prvom dijelu puno su pokazali i igrači Olmissuma, a u 13. minuti Kustura je prekrasnim pogotkom izjednačio na 1:1. Poprilično izjednačeno momčadi su stajale na parketu i u drugom dijelu, sve do 28. minute, kada je u istoj minuti Mataja s dva pogotka došao do hat-tricka, a svoju momčad odveo do prednosti 3:1 i na prag naslova.
Omišani su morali krenuti na sve ili ništa, a to je prvo kaznio Postružin povisivši na 4:1, a potom je i Gudasić ubacio loptu u prazna vrata Olmissuma za konačnih 5:1.
Za pobjedničku momčad igrali su: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Matija Uremović, Silvio Toth, Andrej Pandurević, David Mataja, Ivan Obšivač, Renato Rumbak, Josip Brkić, Kristijan Postružin, Tino Čirjak, Renato Koturović, Ante Piplica. Trener Korab Morina.
