
Hrvatski olimpijski odbor (HOO) raspolaže sa 16 novinarskih, četiri fotografske i dvije specijalističke akreditacije. IO-a HZSN-a predlaže HOO-u da po dvije novinarske akreditacije dobiju Sportske novosti, Jutarnji list, Večernji list i Novi list, a po jednu Hina, Sportplus, Slobodna Dalmacija, Vjesnik, 24 sata, Glas Slavonije, Sportnet.hr i T-Portal. Dvije fotografske akreditacije namijenjene su Pixsellu, a po jedna Hini i Cropixu. Prijedlog je da specijalističke akreditacije, koje omogućuju praćenje samo jednog sporta, idu Sportplusu i Večernjem listu.
Na osnovi ovih prijedloga konačnu odluku donosi HOO. Dodajmo da HZSN tako, nakon Atene i Pekinga, treći put HOO-u predlaže način raspodjele akreditacija za ljetne Igre.
Na sjednici je dogovoreno da će se izborni sabor za članove Izvršnog odbora HZSN-a, uključujući predsjednika, glavnog tajnika i organizacijskog tajnika, održati ili 28. veljače ili u prva dva dana ožujka sljedeće godine. Neovisno o točnom terminu održavanja sabora, svi zainteresirani za bilo koju od spomenutih funkcija moraju poslati kandidaturu do 15. veljače 2011. Jedini preduvjet za kandidaturu je članstvo u HZSN-u.
Usto, pozivaju se svi članovi da daju prijedloge za novinara godine i priznanja HZSN-a za 2010. O cijeloj proceduri saznajte više na posebnoj stranici.