Predsjednik Hrvatskog plivačkog saveza Josip Varvodić novi je predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora. Na izbornoj skupštini HOO-a, održanoj u zagrebačkom hotelu Sheraton, osvojio je 81 glasova skupštinara, dok je njegov protukandidat Dragan Primorac dobio 68 glasova. Jedan glas je bio nevažeći.
Bio je to jedan od najzanimljivijih i najneizvjesnijih izbornih procesa u novijoj povijesti Hrvatskog olimpijskog odbora. Mjesecima su trajale kampanje dvojice kandidata, a završnica je ponudila neizvjesnost do samoga proglašenja rezultata.
Zanimljivo, tijek glasovanja za radna tijela Skupštine mogao je sugerirati drukčiji rasplet, budući da niti jedno od njih nije bilo izabrano prema prijedlogu Varvodićeva tima. No tajno glasovanje još je jednom pokazalo kako konačnu odluku donose glasački listići, a ne procjene temeljene na javnom dizanju ruku.
Samo članovi Skupštine znaju što je prevagnulo u njihovoj odluci. Jesu li presudili programi kandidata, viđenje budućeg razvoja hrvatskog sporta ili neki drugi čimbenici koji su pratili ovu izbornu utrku, ostat će poznato tek njima. Ono što je sigurno jest da je hrvatska olimpijska obitelj dobila novo vodstvo.
Hrvatski zbor sportskih novinara (HZSN) čestita Josipu Varvodiću na izboru za predsjednika Hrvatskog olimpijskog odbora te mu želi uspješan mandat ispunjen dijalogom, zajedništvom i rezultatima na dobrobit hrvatskih sportaša i cjelokupnog hrvatskog sporta.
Izvor: HINA/SN Foto: D, Krajač /Cropix

EN
HR















